Gera burnos higiena yra ypač svarbi Jūsų šuns ar katės sveikatai. Švelnus pašaras, kuriuo šiais laikais dažnai šeriami gyvūnai, neturi tų šveičiamųjų medžiagų, reikalingų švariems ir sveikiems dantims palaikyti, o žalia mėsa turi fermentų, palaikančių švarius dantis.

Šunys ir katės, šeriami natūraliu pašaru, paprastai mažiau kenčia dėl dantų problemų ir turi baltesnius ir sveikesnius dantis. Kartais duokite šunims pagraužti kaulų su čiulpais. Šis užsiėmimas ne tik suteiks keturkojams džiaugsmo, bet ir bus naudingas jų dantims. Tik atminkite, kad negalima duoti virtų kaulų. Pagrindinė dantenų ligų priežastis – dantų apnašos, dažniausiai susidarančios iš ant dantų susikaupusių bakterijų. Nešalinamos apnašos pradeda kauptis ant dantų, ilgainiui sudarydamos kietus dantų akmenis.

DANTENŲ UŽDEGIMAS

Dantenų uždegimas dažniausiai pasireiškia katėms ir mažų veislių šunims. Tai dantenų infekcija su chronišku uždegimu, kuris kritiniais atvejais gali baigtis dantų pašalinimu. Esant šiam uždegimui veterinarijos gydytojui greičiausiai reikės pašalinti susidariusias dantų apnašas ir rekomenduoti laikytis dantų higienos rėžimo. Reguliarus dantų valymas, mažiausiai kartą per savaitę, naudojant Roast Dinner dantų pastą yra būtinas, norint išlaikyti sveikus dantis ir dantenas. Ši pasta specialiai sukurta naudoti veterinariniais tikslais. Gyvūnai nevalo savo dantų taip dažnai kaip žmonės, todėl šioje gyvūnų dantų pastoje yra daugiau šveičiamųjų medžiagų nei skirtoje žmonėms. Mėsos skonio mažai putojanti dantų pasta yra lengvai toleruojama, todėl dantų valymas tampa maloniu užsiemimu tiek gyvūnui, tiek jo šeimininkui.

Homeopatinis preparatas Fragaria 3C, pagamintas iš žemuogių, yra plačiai naudojamas dantų problemų prevencijai. Duokite Česnakų ir vaistinių ožragių tabletes, kad apsaugotumėte nuo galimos infekcijos. Jei gyvūnas yra linkęs sirgti dantenų uždegimu, būklei pagerėjus toliau tęskite kursą nurodytomis dozėmis. Taip išvengsite problemų pasikartojimo. Nuo dantenų uždegimo kenčiantys augintiniai gali atsisakyti pašaro, todėl reikėtų jiems pasiūlyti lengvai kramtomo pašaro, o būklei pagerėjus, papildyti mitybos racioną Salyklinėmis rusvųjų jūros dumblių tabletėmis, padedančiomis grąžinti normalų, sveiką apetitą. Dantenų uždegimas taip pat gali būti sunkesnių ligų požymis, todėl reikėtų pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.