ARTRITAS IR REUMATAS

Su šiomis problemomis dažniausiai susiduria vyresnio amžiaus šunys ir katės, nors osteoartritas kartais gali pasireikšti ir jaunesniems gyvūnams. Pirmasis jo požymis – sustingimas po miego ar fizinių užsiėmimų, lydimas akivaizdaus sąnarių ir raumenų skausmo. Osteoartritas – tai tipinis sąnarių uždegimo požymis. Jis dažniausiai pasireiškia patinimu, skausmu ir judėjimo ribotumu, o reumatas paveikia raumenis ir yra dažniau pastebimas šaltais, drėgnais žiemos mėnesiais. Su abiejomis įvardytomis problemomis gana sunku kovoti ir jos nėra išgydomos, tačiau augaliniai preparatai, duodami kartu su pilnaverčiu pašaru ir tinkamais papildais, veiksmingai mažina skausmą, lengvina judėjimą ir mažina ligos progresavimą. Nepaisant to, rekomenduojami ir kai kurie fiziniai pratimai, tačiau jie privalo būti švelnūs ir iš dalies apriboti, kad nesukeltų skausmo.

Daržovių ir augalų mišinio tabletėse yra priešuždegimiškai veikiančių sudedamųjų dalių, todėl šį papildą pravartu duoti kasdien. Jis taip pat mažina rūgštingumą, malšina skausmą ir palengvina judesius. Kad poveikis būtų visapusiškas ir veiksmingas šias tabletes reikėtų duoti kartu su Česnakų ir vaistinių ožragių tabletėmis. Judrumo problemos paprastai tampa matomomis praėjus ilgesniam laikotarpiui nuo pirmųjų simptomų, taigi ir pagerėjimas taip pat būna palaipsnis, tačiau turi būti pastebimas praėjus kelioms savaitėms nuo preparatų naudojimo pradžios. Rekomenduojame naudoti preparatus mažiausiai 1 mėnesį, jeigu kursas pradedamas vasaros metu, ir mažiausiai 2 mėnesius, jei preparatai pradedami duoti šaltu ir drėgnu žiemos laikotarpiu. Pastebėjus gyvūno būklės pagerėjimą, naudojama dozė gali būti sumažinta. Jei reikia, šių papildų naudojimą galima tęsti visą gyvūno gyvenimą ir taip užtikrinti būklės kontrolę.

Pašaras užima svarbią vietą sprendžiant šias problemas. Rekomenduojama neduoti arba labai riboti pieno ir raudonos mėsos produktus, nes jų naudojimas gali pabloginti artrito būklę. Pašarą rinkitės kruopščiai ir visados atminkite, kad kuo daugiau Jūsų šuo ar katė turi viršsvorio, tuo didesnė apkrova tenka sąnariams. Taigi, jei Jūsų augintiniui reikia sumažinti viršsvorį, svorio metimo laikotarpiu duokite jam mažiau kaloringą pašarą kartu su Rusvųjų jūros dumblių tabletėmis.

KLUBŲ DISPLAZIJA

Klubų displazija – paveldima genetinė liga, labiau paplitusi tarp tam tikrų veislių. Deja, šiai problemai sprendimo nėra, tačiau daugelis savininkų pastebėjo, kad kai kurios rekomenduojamos artritu sergančių gyvūnų būklės palengvinimo priemonės padėjo sumažinti skausmus, todėl klubų displaziją kenčiantiems gyvūnams judėjimas tapo lengvesnis. Daugiau patarimų skaitykite skyriuje Artritas ir reumatas.

SĄNARIAI IR LANKSTUMO PALAIKYMAS

Sąnarių problemos ypač dažnos ir apima labai daug negalavimų, pradedant nuo su mažu amžiumi susijusio nelankstumo ar nuo menko patempimo iki chroniško artrito ir rimtų sąnarių problemų. Dorwest aukštos kokybės augaliniai preparatai ir pašarų papildai palaiko ir pagerina sąnarių lankstumą. Visi produktai gali būti naudojami vieni arba kartu su tradiciniais veterinarijos gydytojo paskirtais vaistais.

Šunims, kurių sąnarių lankstumui reikalinga pagalba, duokite aukštos kokybės Gliukozamino ir chondroitino tablečių, skatinančių kremzlės regeneraciją ir didinančių kolageno, reikalingo sąnariams sutepti, judrumui ir lankstumui palaikyti, gamybą. Taip pat kartu galima duoti Menkių kepenų aliejaus kapsules, kurios yra puikus omega 3 riebiųjų rūgščių, vitaminų A ir D šaltinis, padeda formuotis kaulams ir didina sąnarių elastingumą. Visada pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju, kuris nustatys tikrąsias problemas ir užtikrins nuolatinį būklės stebėjimą. Įsitikinkite, kad Jūsų gyvūnas neturi viršsvorio, nes per didelis svoris duoda papildomą apkrovą sąnariams. Įvertinkite gyvūno pašarą, kadangi netinkamas pašaras gali pabloginti būklę. Taip pat ribokite ir neapsunkinkite treniruočių, kad gyvūnas užduotis galėtų atlikti lengvai ir būtų patenkintas.