KAILIO BŪKLĖ

Kailio būklė yra bendros gyvūno sveikatos rodiklis. Silpnas, plonas, sausas ar pleiskanotas kailis gali būti pirmas prastos sveikatos požymis, todėl labai svarbu stebėti bendrą kailio būklę. Yra daug skirtingų papildų, padedančių išlaikyti puikų kailį. Juos rinktis reikėtų atsižvelgiant į veislę ir kailio tipą.

Keeper‘s Mix® yra aukštos kokybės plačios paskirties papildas, kurio kasdienis naudojimas padeda išlaikyti stiprų, sveiką ir tankų kailį. Jį populiariausia duoti medžiokliniams šunims ir šiurkščiaplaukiams terjerams. Rusvųjų jūros dumblių tabletės arba milteliai skatina kailio augimą. Geriausia šį papildą pradėti duoti rudenį ir tęsti naudoti visais žiemos mėnesiais. Nakvišų aliejus ar aliejaus kapsulės pagerina ilgo, švelnaus kailio būklę, mažina pleiskanojimą ir plaukų slinkimą. Kasdienis mitybos raciono papildymas Kviečių gemalų aliejumi arba aliejaus kapsulėmis apsaugos kailį nuo išsausėjimo ir palaikys sveiką blizgesį.

Kailio būklė taip pat priklauso nuo periodiško šukavimo. Šukuojant pašalinami negyvi plaukai ir tonizuojama oda, tai ypač svarbu šerimosi laikotarpiu.

ODOS PRIEŽIŪRA

Oda yra didžiausias kūno organas, lemiantis kailio būklę ir bendrą gyvūno sveikatą, todėl labai svarbu išlaikyti ją sveiką. Kviečių gemalų aliejus turi vitamino E ir padeda palaikyti puikią odos būklę. Jį reikėtų naudoti reguliariai. Nakvišų aliejuje yra didelis kiekis gama linoleno rūgšties, palaikančios sveiką odos ir kailio būklę. Šis aliejus taip pat padeda išlaikyti hormonų pusiausvyrą. Česnakų sultys gali būti naudojamos pėdoms ir jų pagalvėlėms valyti. Jas galima saugiai naudoti net ant sausos, pleiskanojančios ar pažeistos odos. EasyGreen® yra puiki odos vėsinimo priemonė, todėl ja reikėtų papildyti mitybos racioną vasaros mėnesiais. Ekologiškas taukių ir medetkų balzamas odai gali būti naudojamas skausmingiems ir smulkiems odos įbrėžimams sušvelninti.

ODOS PROBLEMOS

Yra tiek daug nusiskundimų, susijusių su odos ligomis, kad dažnai net veterinarijos gydytojams sunku nustatyti jų priežastis. Daugelis specifinių odos problemų susiję su alerginėmis reakcijomis, todėl jas labai sunku kontroliuoti, nebent būtų nustatoma tiksli alergijos priežastis. Akivaizdu, kad pirmiausia reikia patikrinti, ar ant odos nėra parazitų, ypač niežų erkučių, šiuo atveju būtų reikalingas veterinarinis gydymas.

Nepaisant to, pašalinus šią priežastį dar galimos kitos dažnai pasitaikančios problemos: dermatitai, piodermija (infekcinė odos liga, kurią sukelia įvairūs mikrobai), egzema arba elementariausios nenustatytos odos alerginės reakcijos ar perkaitimas, dažniau būdingas tam tikroms veislėms. Dažniausiai pasitaikantys simptomai – tai uždegiminis odos kaitimas, niežulys ir paraudimas, dažniausiai matomas pažastyse ar ant pilvo, kur kailis yra retesnis. Katėms ir šunims nuolatinis kasymasis gali lemti kailio iškritimą (nuplikimą).

Nustatyta, kad augaliniai preparatai gali būti pakankamai veiksminga natūrali priemonė problemoms spręsti ir jas kontroliuoti. Tokiais atvejais rekomenduojame duoti Česnakų ir vaistinių ožragių tabletes, padedančias išvengti odos infekcijų atsiradimo, ir Daržovių ir augalų mišinio tabletes, mažinančias sudirginimą ir vėsinančias odą. Šiuos preparatus reikėtų naudoti apie mėnesį, o būklei pagerėjus, sumažinti dozę iki minimalios. Preparatas Easy-Green® atvėsina odą, todėl jį naudinga duoti odos problemų turintiems gyvūnams. Labai svarbu nustatyti negalavimo priežastis, todėl pirmiausia reikėtų peržiūrėti mitybos racioną, nes mityba lemia ir odos būklę.

Patirtis parodė, kad mėnesį šeriant tik labai švelniu pašaru, t. y. balta mėsa, žuvimi su virtais ryžiais, ir palaipsniui įtraukiant į racioną kitas sudedamąsias dalis, buvo pastebėtas odos būklės pagerėjimas. Rekomenduojama vengti didelį proteinų kiekį turinčio pašaro, raudonos mėsos ir pašaro, kurio sudėtyje yra dažomųjų ir skonį gerinančių sudedamųjų dalių. Visos šios minėtos sudedamosios dalys neretai lemia kai kurių gyvūnų alergines reakcijas. Odos problemų turintiems šunims ir katėms yra svarbu taikyti baltos mėsos dietą ir kartu naudoti minėtus preparatus kaip prevencinę priemonę, padedančią išvengti būklės pasikartojimo. Šiuos papildus galima naudoti neribotą laiką. Nakvišų aliejus arba aliejaus kapsulės puikiai tinka odos problemų turintiems gyvūnams, taip pat ir tiems, kuriems dėl kasymosi išslinko plaukai. Šį produktą galima duoti kartu su kitais preparatais gydymo laikotarpio pradžioje arba būklei pagerėjus. Taip paskatinsite kailio augimą ir palaikysite gerą odos būklę.

PIGMENTACIJA

Pigmento trūkumas gali pasireikšti ant nosies, akių ar snukio žiemos mėnesiais, taip pat kalėms rujos arba nėštumo metu. Šis išblukimas dažniausiai siejamas su mineralinių medžiagų, ypač jodo ir geležies, stoka. Šeivamedžių uogų ir dilgėlių ekstrakte gausu šių medžiagų, todėl jis idealiai tinka pigmentacijai gerinti. Šį papildą galima duoti kasdien bet kuriuo metų laiku, nepriklausomai nuo mitybos modelio.

Kaip alternatyvi priemonė gali būti naudojamos Rusvųjų jūros dumblių tabletės arba milteliai, nes jų sudėtyje yra visi organizmui reikalingi mineralai ir mikroelementai, įskaitant jodą ir geležį.

Daugelis gyvūnų augintojų pripažįsta rusvųjų jūros dumblių naudą ir pataria juos duoti nuo rudens iki pavasario, taip apsisaugant nuo pigmento trūkumo. Bet kurį pigmentacijai gerinti skirtą preparatą reikėtų naudoti mažiausiai mėnesį, o kad pigmentacija taptų visiškai normali, reikėtų duoti 2 mėnesius ar daugiau.

ŠĖRIMASIS

Kailio būklė susijusi su bendra gyvūno gerove ir yra puikus sveikatos būklės rodiklis. Kailis paprastai linkęs augti rudenį, kai ruošiamasi šaltiems žiemos orams, o pagrindinis šerimasis būna pavasarį. Jeigu kailis slenka pastoviai, tai gali būti ženklas, kad yra sveikatos sutrikimų. Tokiu atveju reikėtų atkreipti dėmesį į bendrą gyvūno sveikatos būklę. Yra keletas priežasčių, dėl kurių kailis gali slinkti kitu metų laiku. Kalės šeriasi dėl hormonų pokyčių po rujos ar šuniukų vados. Joms galima duoti Nakvišų aliejų ar aliejaus kapsules. Šis aliejus padeda stabilizuoti hormoninius pokyčius ir skatina kailio augimą. Šunys, kurie gyvena aplinkoje, kur naudojamas centrinis šildymas, kailį gali keisti nepriklausomai nuo metų laiko, todėl pagelbėtų gyvūno perkėlimas į šaltesnę namo vietą. Reguliarus šukavimas turėtų tapti įprastiniu dienos ritualu, padedančiu pašalinti plaukų perteklių šėrimosi laikotarpiu ir stiprinančiu bei palaikančių sveiką odą. Dažnai ir be priežasties metantiems kailį gyvūnams naudingas Nakvišų aliejus, mažinantis šėrimąsi ir gerinantis kailio būklę.

TARPUPIRŠČIŲ CISTOS

Tai greičiau minkšti, pilni skysčio tarpupirščių patinimai nei tikrosios cistos. Dažnai cistų atsiradimo priežastys nėra žinomos, tačiau jos gali būti nulemtos paprastų dirgiklių, pavyzdžiui žolių sėklų. Tarpupirščių cistas gana sunku pašalinti ir jos linkusios kartotis, ypač jei atsirado dėl svetimkūnio. Pirmiausiai reikėtų įsitikinti, ar nėra nieko patekusio po oda, tada Česnakų sultimis nuprausti odą, pašalinti dulkes, purvą ir apsaugoti pažeistą vietą. Česnakų ir vaistinių ožragių tabletės veiksmingai šalina nedidelius tokio pobūdžio pažeidimus, todėl turėtų būti duodamas nurodytomis dozėmis, kol cistos visiškai išnyks. Joms reguliariai atsinaujinant rekomenduojama tęsti papildo naudojimą mažesnėmis dozėmis kaip prevencinę priemonę, retinančią cistų pasikartojimus.

Plačiau GYVŪNŲ ODOS IR KAILIO LIGOS