PJAUTINĖS ŽAIZDOS, ĮKANDIMAI IR ĮDRĖSKIMAI

Jeigu žaizda didelė, sustabdykite kraujavimą uždėdami šaltą kompresą ir vežkite katę ar šunį pas veterinarijos gydytoją. Valomųjų savybių turinčios Česnakų sultys yra ideali priemonė žaizdai valyti. Jas taip pat saugu naudoti ant pažeistos odos. Duokite Kalpokių ir valerijonų tablečių arba Ekologiškų valerijonų preparato gyvūnui nuraminti žaizdos tvarkymo metu. Taip pat duokite Česnakų ir vaistinių ožragių tablečių, kad išvengtumėte bet kokio infekcijos pavojaus. Ekologiškas taukių ir medetkų balzamas odai gali būti naudojamas jautrumui mažinti ir gyjimui skatinti.

SUKRĖTIMAI IR TRAUMOS

Po labai stipraus sukrėtimo ar traumos būtina veterinarijos gydytojo konsultacija. Tai ypač aktualu, jei įvyko nelaimingas atsitikimas ar gyvūnas buvo sužeistas. Nepaisant to, būna atvejų, kai šunys ir katės turi išlikti tylūs ir ramūs, pavyzdžiui, veterinarijos gydytojo apžiūros, lengvo šoko, gydymo metu ar sveikdami. Šiais atvejais gyvūnui nuraminti reikėtų duoti po 2 Kalpokių ir valerijonų tabletes per dieną 5 kg kūno svorio (naudoti pagal poreikį). Homeopatinis preparatas Arnica 15C taip pat gali pagelbėti šiais atvejais.

VABZDŽIŲ ĮKANDIMAI IR ĮGĖLIMAI

Jauni šunys mėgsta gaudyti vabzdžius, o tai gresia įgėlimais. Paprastai įgėlimas nėra žalingas, tačiau visada yra anafilaksinio šoko, kurį gali sukelti bitės ar vapsvos įkandimas rizika. Šiuo atveju būtina nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją. Pirmoji pagalba mažiems įkandimams ar įgėlimams gydyti – Česnakų sultys, kuriomis rekėtų išvalyti ir dezinfekuoti pažeistą vietą, ir homeopatinis preparatas Urtica Urens 30C, kuris atpalaiduos ir sumažins patinimą.

PATEMPIMAI IR LŪŽIAI

Esant bet kokiems sužeidimams, tarp jų ir lūžiams, reikia nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją. Treniruojantis ar susižeidus galimi įvairūs raumenų, sausgyslių patempimai, kuriuos sumažins treniruočių ribojimas ir suteikiamas gyvūnui poilsis. Kalpokių ir valerijonų tabletes galima duoti kasdien, nes jos sumažins nerimą, atpalaiduos ir išlaikys ramų gyvūną tol, kol gamta pati užgydys esamus sužeidimus. Taukės yra tradiciškai naudojama tokioms problemoms spręsti. Mūsų laikais šis augalas dažniau tinkamas naudoti išoriškai, todėl gali pagelbėti iš taukių lapų pagamintas karštas kompresas, uždėtas ant pažeistos vietos. Papildomai galima naudoti homeopatinį preparatą Symphytum 15C.