Šie negalavimai nėra dažni, tačiau tam tikrų veislių atstovai turi polinkį į virškinimo sistemos sutrikimus. Tokius negalavimus patiriančius gyvūnus rekomenduojama šerti tinkamu, lengvai virškinamu pašaru. Po šėrimo duodamos Virškinimą gerinančios tabletės nuramins skrandį, pagerins virškinimą ir sumažins dujų kaupimąsi žarnyne. Dažnai kenčiantiems tokio pobūdžio negalavimus gyvūnams kiekvieno šėrimo metu reikėtų duoti Medžių žievių miltelių, nes jie apsaugo virškinimo sistemą ir ramina.

VIRŠKINIMAS

Sveika ir stipri virškinimo sistema yra būtina kiekvienam gyvūnui ir užtikrina visavertę ėdamo pašaro naudą. Kai kurių veislių atstovams būdinga jautresnė virškinimo sistema, reikalaujanti didesnio dėmesio. Vieno šėrimo metu kartu duodami grūdiniai ir mėsos produktai gali paveikti fermentacijos procesą ir pabloginti virškinimo sistemos darbą. Jautresnę virškinimo sistemą turintiems gyvūnams rekomenduojame kasdienę pašaro normą padalyti į dvi dalis. Vieną kartą šeriant reikėtų duoti grūdinės kilmės produktus, o kitą – mėsą.

Medžių žievių milteliai yra lengvai virškinamas produktas, mažintantis pašaro slinkimo virškinamuoju traktu greitį, sukuriantis jam apsauginį sluoksnį ir kompensuojantis blogą virškinamojo trakto veiklą.

Virškinimą gerinančios tabletės taip pat padeda palaikyti puikią virškinimo sistemos veiklą ir padeda išvengti pilvo pūtimo ir dujų susikaupimo žarnyne.

KASOS NEPAKANKAMUMAS

Kai kurių veislių šunims yra būdingesnis kasos nepakankamumas, tačiau visais atvejais rekomenduojame konsultuotis su veterinarijos gydytojais. Vis dėlto yra specialių pašarų papildų, mažinančių nevirškinimo ar viduriavimo problemas. Medžių žievių milteliai – tai papildas, susidedantis iš slidžiųjų guobų ir baltųjų tuopų žievių mišinio, sukurtas šioms problemoms spręsti. Dėl lengvai virškinamų sudedamųjų dalių ir mažo riebalų kiekio jis idealiai tinka gyvūnams, turintiems ūmių žarnyno sutrikimų ar silpną virškinimo sistemą. Tai veiksminga priemonė virškinimo sistemos darbui palaikyti ir padėti atgauti jėgas po viduriavimo, todėl kasos nepakankamumą turintiems gyvūnams šį papildą reikėtų duoti kaskart šeriant. Esant chroniškiems kasos nepakankamumo atvejams Medžių žievių miltelius galima naudoti nedelsiant kaip greitąją pagalbą. Kasdienis Daržovių ir augalų mišinio tablečių naudojimas mažina rūgštingumą ir padeda kenčiantiems dėl kasos nepakankamumo.

VĖMIMAS

Daugelis gyvūnų savininkų nerimauja, kai jų šunys ar katės ėda žolę, o po to ją išvemia. Tai nėra jokia problema, nes taip dauguma mėsėdžių gyvūnų nori išsivalyti virškinimo sistemą. Duodami Doggy De-Tox tablečių vieną dieną per savaitę padėsite gyvūnui išvalyti savo organizmą ir jis nebeės žolės.

Katės dažnai žiaukčioja, bandydamos atryti susidariusius plaukų gumulus. Šerimosi laikotarpiu rekomenduojama duoti Vaistinių augalų tablečių, kurios padės plaukų gumulams pasišalinti iš organizmo natūraliu būdu. Ilgas arba dažnas vėmimas visada turėtų būti gydomas veterinarijos gydytojo.

VIDURIAVIMAS

Viduriavimas – natūralus organizmo išsivalymo būdas. Nepaisant to, kad tokia būsena gali būti lydima vėmimo ar lemti išsekimą, jei įmanoma, reikia leisti organizmui išsivalyti. Tokiu atveju reikėtų 24 valandas neduoti jokio pašaro, o po to šerti palaipsniui ir mažais kiekiais. Bet kokiai galimai infekcijai pašalinti rekomenduojame Česnakų ir vaistinių ožragių tabletes. Jokiais būdais negalima duoti pieno ar kitų pieno produktų tol, kol simptomai išnyks. Medžių žievių milteliai yra sukurti ūmiems žarnyno absorbcijos sutrikimams mažinti. Šis papildas turi daug lengvai įsisavinamų sudedamųjų dalių ir mažą kiekį riebalų, todėl gali būti duodamas esant ūmiam viduriavimui arba norint normalioms organizmo funkcijoms stiprinti po jo. Tačiau būtina kreiptis į veterinarijos gydytoją, jeigu viduriavimas tęsiasi ilgiau nei kelias dienas. Esant ūmiam viduriavimui gali padėti homeopatnis preparatas Merc Viv 15C.

VIDURIŲ UŽKIETĖJIMAS

Vidurių užkietėjimas vargina tiek šunis, tiek kates, todėl labai svarbu parinkti pakankamai stambų pašarą, lengvinantį pasišalinimą. Vaistinių augalų tabletės palengvins būklę, bet jeigu vidurių užkietėjimas neišnyksta, būtinai pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju, kadangi tai gali būti rimtesnių susirgimų požymis.