PROGESTERONO TYRIMAS – vienas patikimiausių būdų nustatyti vaisingas kalės dienas

Progesterono koncentracijos kraujyje vertinimas yra vienas iš patikimiausių būdų nustatyti, kuomet įvyksta ovuliacija bei kurios dienos yra vaisingiausios. Tai ypatingai aktualu, kai ruošiamasi kergti natūraliai ar apvaisinant kalę šviežia patino sperma.

 

Progesterono koncentracija kraujyje yra nustatoma paėmus rujojančios kalės kraujo mėginį bei atlikus imunologinį progesterono tyrimą. Kadangi atsakymas paprastai gaunamas 1 valandos bėgyje, šis metodas yra gana greitas ir efektyvus, ypatingai ruošiantis vykti pas patiną, bei reikia planuoti ilgesnę kelionę. Nesinori pavėluoti ar nuvažiuoti per anksti, todėl siekiant produktyvaus kergimo, būtina nustatyti ovuliacijos dieną ir prognozuoti vaisingiausias kalės dienas.

Progesterono koncentracija kraujyje rujos pradžioje būna labai žema. Paprastai apie 5-6 rujos dieną pastebimas progesterono lygio kilimas. Atlikus progesterono koncentracijos kraujyje tyrimą galima nustatyti LH (liuteinizuojančio hormono) piką. Pirmą kartą nustačius progesterono koncentracijos kraujyje kilimą, t.y. LH piką, bei po jo praėjus 42 val. paprastai įvyksta ovuliacija. Ovuliacija prasideda, kai progesterono koncentracija kraujyje būna apie 15-25 nmol/l. Priklausomai kaip auga progesterono kraujyje koncentracija, optimaliausios dienos kergimui galimos praėjus dar 42 val. po ovuliacijos arba 4-5 dienoms po LH piko. Tačiau tam, kad kuo tiksliau pavyktų nustatyti vaisingiausias dienas, progesterono koncentracijos kraujyje tyrimą rujos metu reiktų atlikti keletą kartų. Taip matysis kaip greitai didėja progesterono koncentracija, bei galima bus tiksliau nustatyti dienas tinkamas kergimui. Paprastai vaisingiausios dienos būna, kai progesterono koncentracija kraujyje būna 30-60 nmol/l, tačiau gali būti ir 90 nmol/l ar daugiau, tai priklauso nuo konkretaus gyvūno organizmo.

Paprastai progesterono koncentracija kraujyje kyla palaipsniui, tačiau būna atvejų, kai dėl tam tikrų aplinkybių - karščio, ilgos kelionės, streso ar ligų progesterono koncentracija kraujyje nustoja kilti. Reikia pažymėti, kad tos pačios kalės, kiekvienos rujos progesterono koncentracija kraujyje gali kilti skirtingai, taigi ir vaisingos dienos, kuomet galima sėkmingai sukergti, gali skirtis.


BioPlanet veterinarijos klinikoje atliekamas progesterono imunologinis tyrimas. Atsakymą gausite per 1 val.

Įprastinė tyrimo kaina – 14 eur, VEISLYNAMS TAIKOMA 10 % nuolaida. Tyrimo kaina VEISLYNAMS – 12,60 eur.

Būtina išankstinė registracija. Registruotis bei pasiteirauti galima tel. 8-671-69828


Mūs rasite: ŽEMYNOS G. 30, VILNIUJE

Klinikos darbo laikas: I-V 10:00-20:00, IV 10:00-17:00, VII - nedirbame.